,
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Щодня з 9:00 до 19:00

0
Мій кошик

Каталог сопл для 3д-принтерів

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Сопло для 3д-принтера: за якими критеріями обирати?

Сопло для 3D-принтера — це частина, яка подає розплавлений філамент на платформу, формуючи шари майбутнього виробу. Сьогодні виробники пропонують безліч сопел, які відрізняються за типом, розміром та іншими характеристики. Кожен пластик потребує підбору налаштувань для 3д-друку та використання правильних деталей на 3д-принтері. Про це ми і розповімо у статті нижче, щоб після прочитання ви могли правильно вибрати необхідні запчастини. 

Важливі нюанси у виборі

  • Що більше сопло, то більша маса та площа поверхні доступні для передачі тепла філаменту, що робить процес 3д-друку більш ефективним і забезпечує швидшу екструзію. Теплопровідність також стосується матеріалу сопла, оскільки кожен по-різному проводить енергію залежно від своїх властивостей.
  • Внутрішній діаметр впливає на кількість екструдованого пластику за секунду, властивість, відому як потік, яка також визначає максимальну швидкість екструзії. Менші діаметри дозволяють друкувати тонші шари та стінки, а більші — відповідно навпаки. Сьогодні різні виробники пропонують сопла від 0,1 мм до 1,2 мм.
  • Розмір сопла зазвичай визначається типом і величиною хотенду, адже потрібно розуміти, наскільки добре хотенд зможе нагріти філамент. Наприклад, довгі Volcano спеціально розроблені для вищих температур і пришвидшення. SuperVolcano — це ще довша версія Volcano, яка дозволяє друкувати навіть при 500°C. 

З чого виготовляють сопла для 3D-принтера?

Усі насадки принтера виготовляють з того чи іншого металу. Кожен з них відрізняється унікальними характеристиками, які по-різному впливають на процес 3D-друку. Розповімо про деякі з найпопулярніших варіантів.

  • Латунь є найпоширенішою у виготовленні сопел. Цей мідно-цинковий сплав гарантує чудову теплопередачу за відносно низьку вартість. Проте він не найстійкіший і дуже вразливий до зносу, адже псується зовні від кожного удару чи подряпини, які виникають під час 3D-друку. Максимальний температурний режим — 300°C.
  • Насадки з нержавіючої сталі трохи міцніші, вони забезпечують кращу зносостійкість, ніж її латунні аналоги, але мають меншу теплопровідність. Вони також певною мірою запобігають прилипанню розплавленого пластику, а ще не забруднюють друковані моделі свинцем, що інколи трапляється з латунню. Робоча температура — до 500 °C.
  • Для друку абразивними філаментами рекомендуємо обирати загартовану сталь, оскільки вона досить міцна, щоб витримувати часте використання абразивних матеріалів і може експлуатуватися в межах 500°C протягом кількох років. Однак вона має ще нижчу теплопередачу, а також його внутрішня поверхня не така гладка, що призводить до низькоякісного друку. 

Тепер ви знаєте, що до підбору таких деталей потрібно підходити серйозно. Розуміння переваг і недоліків різних конструкцій сопел і їхнього складу значно покращує продуктивність вашого принтера та якість ваших друкованих моделей. Отже, яке сопло для 3д-принтера найкраще? Вирішувати тільки вам, адже це залежить від ваших конкретних налаштувань друку, філаменту, який ви використовуєте, і того, чи готові ви піти на компроміс щодо якості чи швидкості. Купити запчастини для 3д-мейкерів ви можете в нашому інтернет-магазині Look-Feel-Live-3D. Ми є офіційним партнером та представником всіх брендів, продукція яких доступна на нашому сайті. Замовляйте швидку доставку в Київ, Одесу, Черкаси, Харків, Дніпро, Львів та всі інші міста по Україні. Приємних покупок та вдалого досвіду в 3д-індустрії!

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність

Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу та статистичних цілей, а також для безпечної та оптимальної роботи сайту. Ви можете змінити це в налаштуваннях вашого браузера. Натисніть кнопку «Погодитися», щоб дати згоду на використання файлів cookie.