Кількість
|
Вартість
|
||
|
Інноваційний LW-PLA філамент для 3D-друку
3D-printing — це відносно нова сфера, але вона постійно розвивається, а різні виробники регулярно пропонують 3д-мейкерам нові продукти. Один із таких продуктів — Light Weight PLA, про який і піде мова в статті далі. LW-PLA — полегшений PLA-пластик, який використовують зокрема для виготовлення авіамоделей, запчастин для дронів та інших деталей, де вага є обов’язковою умовою. 3д-мейкери мають змогу розробляти та створювати власні легкі й водночас міцні компоненти. Цей пластик буває з активним та пасивним піноутворенням, від чого дуже змінюються налаштування 3д-принтера та вимоги до роботи з цим філаментом.
- Активне спінення
Active foaming означає, що спочатку пластикова нитка виглядає як звичайний ПЛА-пластик, а під час нагрівання вона починає розширюватися. На піку розширення нитка збільшується в обʼємі в понад 2 рази, при цьому досягається надзвичайно низька щільність. Таким чином, ви отримуєте готові деталі зі значно меншою вагою. Швидкість, рівень спінювання та щільність можна регулювати за допомогою зміни температури та інших параметрів друку. Важливо відзначити, що кожен виробник заявляє різний відсоток збільшення матеріалу в обʼємі та зменшення ваги: на 35%, 50%, 65% — це все дуже індивідуально та залежить від багатьох чинників, зокрема від самого філаменту, його рівня вологості, сопла, темпу обдуву та інших налаштувань принтера. Також варто зауважити, що зміна потоку друку та температури змінює вихідний колір пластикової мононитки. Наприклад, зменшуючи потік, ви отримаєте більш матову поверхню, а збільшуючи — яскравіший та інтенсивніший колір.
- Пасивне піноутворення
Деякі компанії-виробники мають в асортименті ще більш рідкісний варіант ЛВ-ПЛА, в якому застосована спеціальна технологія спінення, які полягає в тому, що PLA-пластик вже попередньо спінений, а під час екструзії відбувається дуже незначне доспінювання, орієнтовно на 5-10%. При цьому готові елементи також важать набагато менше, ніж при виготовленні зі стандартного ПЛА. Такий матеріал легший в роботі, адже ним можна друкувати з параметрами принтера, майже ідентичними для звичайного ПЛА-пластику. Цікавим фактом є те, що низькотемпературний друк в результаті дає кращу якість та гарну матову текстуру з високою деталізацією, але більшу масу елементів.
Ідеї для 3д-друку
Найчастіше використовують LW-PLA пластик для друку літаків, спеціальних аеродинамічних крил або корпусів для різноманітних авіамоделей. Також 3д-мейкери виготовляють з ЛВ-ПЛА корпуси для зберігання електронних компонентів дронів. І ще один варіант застосування Light Weight PLA — надлегкий захист літальних апаратів при падінні.
Це основна інформація, яку потрібно знати, щоб зрозуміти, чи підійде такий тип мононитки під ваші задачі. А купити LW-PLA пластик можна в нашому інтернет-магазині Look-Feel-Live-3D. В нас ви знайдете чимало товарів для 3д-друкарів від популярних брендів, наприклад, Polymaker, SUNLU, Bambu Lab, Phaetus, Magigoo та інших. Обирайте перевіреного партнера та постачальника 3д-матеріалів для своєї лабораторії 3D-друку!